Hale – z jakiego materiału je budować?

Przedsiębiorca, który planuje rozpoczęcie działalności lub rozwój przedsiębiorstwa musi przewidzieć budowę, powierzchni magazynowej albo produkcyjnej. Decydując się na taki krok, staje przed wyborem pomiędzy budową tradycyjnej hali murowanej i takiej wykonanej płyt warstwowych. Co warto wiedzieć?

Hala z płyty warstwowej

Budowa hali to spore wyzwanie pod względem finansowym i logistycznym. Z tego powodu poszukuje się nowych, praktycznych rozwiązań. Obiekty budowane z cegły czy pustaków są drogie, a ich budowa wymaga dużo czasu. Dlatego dużo łatwiejszym i zdobywającym coraz większą popularność rozwiązaniem jest budowa hali z płyt warstwowych. Są one wypełnione materiałem izolacyjnym, wełną mineralną albo jak w przypadku płyty obornickiej styropianem. Z ofertą budynków z płyt warstwowych można zapoznać się na stronie http://www.mardan.pl/hale-z-plyt-obornickich.

Płyta warstwowa spełnia wszelkie wymogi dotyczące przenikania ciepła. Z tego powodu mogą z niej powstawać nie tylko magazyny, ale także hale produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe, a nawet biura. Bardzo często używana jest do budowy obiektów inwentarskich i gospodarczych na wsi. Hale budowane z płyty warstwowej powstają szybko, a koszt postawienia takiego budynku jest niższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − piętnaście =