3 sposoby na czysty dywan

Dobrze dobrany dywan może przez długie lata stanowić ozdobę pomieszczenia i skutecznie chronić podłogi. Warto więc zadbać o jego czystość i estetyczny wygląd. Kurz i brud z czasem osadzają się na nieregularnej powierzchni włókien, stanowiąc pożywkę dla drobnoustrojów. Dlatego tak ważne staje się regularne czyszczenie tekstyliów. Przed przystąpieniem do pracy należy przede wszystkim zapoznać się z ewentualnymi wytycznymi producenta.

Czyszczenie na sucho

Wszystkie dywany powinny być odkurzane szczotką dostosowaną do rodzaju włókien, tak, aby nie uszkodzić struktury materiału. Dobrym sposobem może okazać się zastosowanie sody oczyszczonej, która pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń i jednocześnie pochłania nieprzyjemne zapachy. Substancja ta jest skuteczna w usuwaniu zagnieceń i odcisków widocznych na powierzchni dywanu. Po kilku godzinach sodę wystarczy starannie zebrać odkurzaczem.

Metody mokre

Jedne z niezawodnych substancji stosowanych do pielęgnacji dywanów to ocet, sól oraz para wodna. Przed rozpoczęciem sprzątania warto zabezpieczyć podłogę poprzez osłonięcie folią. Po zakończeniu czyszczenia na mokro, należy jak najszybciej wysuszyć tkaninę w celu uniknięcia namnażania się mikroorganizmów. Roztwór soli i octu wystarczy rozpylić na powierzchni lub delikatnie wetrzeć w głąb włókien.

Przemyślane zakupy

Niezawodny sposób na czysty dywan to z całą pewnością zapobieganie powstawaniu zabrudzeń. Przy zakupie warto zdecydować się na łatwy w utrzymaniu materiał. Cieńsze modele z krótkim włosiem są prostsze w czyszczeniu i schną zdecydowanie szybciej. Ciekawe przykłady praktycznych dywanów znaleźć można na https://dywanowo.pl/pl/c/Dywaniki-lazienkowe/38.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − dziewięć =