Aloes – jakie ma właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes to sukulent pochodzący z tropikalnego klimatu Afryki, ale obecnie można go znaleźć rosnącego na całym świecie. Grube, zielone liście aloesu są wykorzystywane w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat. Jego właściwości lecznicze były znane od czasów starożytnych, ale dopiero niedawno nauka udowodniła wiele jego korzyści zdrowotnych.

Korzyści zdrowotne płynące z aloesu

Aloes zawiera ponad 75 aktywnych składników, w tym witaminy, minerały i enzymy. Zawiera również aminokwasy, które mogą pomóc w zwalczaniu wolnych rodników i pobudzić Twój układ odpornościowy.

Aloes ma wiele właściwości leczniczych i jest stosowany jako alternatywne leczenie różnych schorzeń. Oto niektóre z korzyści zdrowotnych, które można oczekiwać od spożywania aloesu:

Pielęgnacja skóry  

Aloes do ciała od dawna jest stosowany jako składnik kosmetyków ze względu na swoje właściwości nawilżające i lecznicze. Promuje regenerację komórek skóry i pomaga zapobiegać zmarszczkom poprzez stymulację produkcji kolagenu. Zawiera również właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, które sprawiają, że jest skuteczny w walce z trądzikiem, infekcjami grzybiczymi, takimi jak stopa sportowca lub swędzenie jock, grzybica, łupież i inne problemy skórne.

Trawienie 

Sok (lub ekstrakt) z aloesu jest dobrze znany ze swojej zdolności do łagodzenia rozstroju żołądka i łagodzenia zapalenia jelit spowodowanego zatruciem pokarmowym lub innymi zaburzeniami trawienia, takimi jak zespół jelita drażliwego (IBS).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*