Cechy dobrego barmana

Barman jest obecnie jednym z bardziej popularnych i całkiem korzystnych możliwości finansowych – w zależności od poziomu umiejętności. Mimo tego, znalezienie dobrego barmana nie jest rzeczą prostą, bowiem pracownik ten przedstawiać nie powinien się wyłącznie perfekcyjną znajomością i przygotowaniem drinków, ale wieloma innymi cechami.

Obchodząc stereotypowe myślenie na temat działalności barmańskiej, które opiera się na wyłącznie na szybkim nalewaniu i podawaniu drinków, skupmy się na cechach, które faktycznie pozwolą określić nam dobrego barmana. Przede wszystkim, powinien to być człowiek który doskonale zna wszelkie przyrządy barmańskie, wie jak się z nimi obchodzić oraz używa ich do przygotowywania określonych drinków. Korzystanie z szejkera, stillera czy szczypców do nakładania składników są w tym przypadku najniższą wymaganą podstawą.

Co ważne, dobry barman powinien także odznaczać się odpowiednimi cechami charakteru. Niezmiernie doceniony zostanie człowiek o nienagannych manierach, spokoju, dystansie do siebie oraz towarzyskim charakterze. Bez łatwości nawiązywania kontaktów i otwartości w tym zawodzie się także nie obejdzie. Poza tym, znać powinien i przestrzegać zasad panujących w barmańskiej profesji – należą do nich, między innymi nie wychodzenie na zaplecze w trakcie odbierania zamówienia i przygotowywania drinka dla klienta lub odwracanie się do niego plecami. Przedstawiając sobą wysokie standardy pracy oraz postępowania możemy pomyśleć o świadczeniu usług barmańskich na różnorodnych imprezach – pozwoli nam to na zebranie cennego doświadczenia oraz poszerzenie zakresu umiejętności. Dobrzy barmani mogą także startować w pokazach barmańskich, gdzie zaprezentować mogą oryginalne receptury drinków wykonane w efektowny sposób.

Artykuł napisany we współpracy z Bar Event – firmą oferującą pokazy i usługi barmańskie.

Szukasz ekspresu do kawy na wynajęcie? Sprawdź ofertę Bar Event.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 12 =