Co będzie nam potrzebne podczas spływu kajakowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia podczas planowania wyprawy kajakowej i ważne jest, aby przygotować się z dużym wyprzedzeniem.

Oto niezbędne przedmioty, które powinieneś zabrać ze sobą na następną wyprawę kajakową:

Kajak

Kajak to płaskodenna łódź wykonana z drewna i przeznaczona do użytku na rzekach, jeziorach i strumieniach. Posiada otwarty pokład lub kokpit, który pozwala wiosłującym stać, siedzieć lub klęczeć. Nowoczesne kajaki są wykonane z aluminium, plastiku lub włókna szklanego. Takie kajaki możemy wynająć udając się na spływy kajakowe Drawa w północno-zachodniej części Polski.

Wiosła

Wiosła to długie kije używane do popychania kajaka przez wodę. Istnieją dwa rodzaje wioseł: wiosło z pojedynczym ostrzem (które jest również nazywane „kanadyjskim wiosłem”) i wiosło z podwójnym ostrzem („styl brytyjski”). Wiosło z pojedynczym ostrzem jest używane przez wiosłujących, którzy wolą używać jednej ręki przez cały czas, podczas gdy wiosło z podwójnym ostrzem może być używane zarówno przez lewo- jak i praworęcznych wiosłujących.

Kamizelki ratunkowe

Kamizelki ratunkowe muszą być noszone przez cały czas w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej, w której może być wymagane pływanie (np. wywrócenie się łodzi). Kamizelki ratunkowe powinny być zawsze noszone podczas podróży na wodach otwartych niezależnie od warunków pogodowych, ponieważ nie można przewidzieć, co może się wydarzyć podczas Twojej podróży.

Nawodnienie

Ważne jest, aby pozostać nawodnionym, zwłaszcza w gorący dzień. Zaleca się wypicie co najmniej 2 litrów wody w dniach poprzedzających wycieczkę i zabranie ze sobą większej ilości wody, aby można było pozostać nawodnionym podczas wiosłowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*