Co koniecznie powinno się znaleźć na pokładzie statku?

Statek to jeden z rodzajów wodnych jednostek, przeznaczonych do odbywania długich rejsów na otwartym morzu. Zanim wyruszy on jednak w taką podróż, powinien zostać dokładnie sprawdzony pod względem technicznym, a także zostać wyposażonym w niezbędny sprzęt. Co powinno się na nim znaleźć ?

Sprzęt niezbędny na statku

W pierwszej kolejności należy pamiętać o sprzęcie potrzebnym na wypadek nagłego pożaru. Chodzi tu głównie o sprawne gaśnice proszkowe, rękawice ogniochronne oraz koce gaśnicze. Do sprzętu pokładowego zaliczymy zaś wszelkiego rodzaju liny, a przede wszystkim te cumownicze oraz bezpieczeństwa. Będą to również odbijacze, drabinki zaburtowe, schodnie, czy kładki. Nie wolno zapomnieć także o sprawnej raksie przy każdym żaglu, czyli specjalnym pierścieniu służącym do przymocowywania go do sztagu. Trzeba pamiętać też o knadze, umożliwiającej unieruchamianie wszystkich rodzajów lin. Podczas rejsu statkiem nie obędzie się bez sprzętu nawigacyjnego, a także środków sygnalizacji, jak chociażby lampy i reflektory.

Oprócz oprzyrządowania czysto pokładowego i związanego z samą łodzią, konieczny będzie również sprzęt ratunkowy w postaci kamizelek asekuracyjnych, pneumatycznych, pasów ratunkowych,wciągarek, pływaków oraz kół ratunkowych, takich jak na witrynie https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kola-ratunkowe/112. Na każdym statku powinna znaleźć się też łódź ratunkowa, która może mieć nieocenione znaczenie w czasie potencjalnego zagrożenia. Warto pamiętać, że każda z przedstawionych propozycji musi prezentować dobrą jakość i niezawodność.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × jeden =