Co obejmuje prawna pomoc dla firm?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli prowadziłeś lub prowadzisz firmę, to doskonale wiesz, jak dużo obowiązków natury prawnej spoczywa na przedsiębiorcach. Załatwienie spraw w urzędach, uzyskiwanie różnego rodzaju pozwoleń i zezwoleń, prawidłowe rozliczenia się ze swojego dochodu, spory z pracownikami i niekończąca się walka z nieuczciwymi kontrahentami – to codzienność polskiego przedsiębiorcy. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie ze stałej obsługi prawnej twojej firmy, wszystkie wyżej wskazane czynności przejmie na siebie wyspecjalizowana kancelaria.

Rodzaje usług prawnych przeznaczonych dla przedsiębiorców

Obecnie oferta kancelarii prawnych skierowana do przedsiębiorców jest naprawdę szeroka. Zaczyna się ona od klasycznej porady prawnej, w której prawnik zajmie się konkretną sprawą, a kończy na stałej obsłudze twojej firmy. Ta druga opcja ma wiele zalet, ponieważ wówczas w zasadzie wszystkie sprawy przejmuje na siebie kancelaria – w zamian za stałą opłatę miesięczną. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy podczas prowadzenia twojej działalności napotykasz dużo problemów prawnych i zamiast się nimi zajmować, wolisz dalej rozwijać swoją firmę.

Jeżeli twój kontrahent nie zapłacił faktury – zwindykuje od niego należność. Masz problem z pracownikami? Wyspecjalizowany prawnik również zajmie się jego rozwiązaniem. Masz kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na budowę? Firma prawnicza  odpowiednio przygotuje dokumentacje i złoży ją do właściwego urzędu. Jeśli jeszcze nie masz firmy i zastanawiasz się, jak od strony prawnej przebiega rejestracja spółek Poznań to jedno z miast, w którym bez trudu znajdziesz kancelarie udzielające porad prawych w tym zakresie. Podczas spotkania prawnik dokładnie wytłumaczy ci, jak wygląda proces rejestracji spółki i wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Zaciągnąłeś kredyt we franku szwajcarskim i zdecydowałeś, że to odpowiednia pora na wyegzekwowanie sprawiedliwości? Nie jesteś jednak pewien ,jak w praktyce wygląda pomoc frankowiczom Poznań stanowi siedzibę wielu wyspecjalizowanych kancelarii zajmujących się dochodzeniem roszczeń frankowych. Jeżeli zatem masz firmę i korzystasz z usług firmy prawniczej, to poproś ją o poprowadzenie tej sprawy. Wprawdzie nie dotyczy ona twojej działalności gospodarczej, ale z uwagi na łączącą cię z kancelarią współpracę, z całą pewnością nikt nie odmówi ci pomocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*