Co powinieneś jeść by być zdrowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedz więcej owoców i warzyw, pełnych ziaren, chudych źródeł białka, takich jak ryby i chude mięso, niskotłuszczowych produktów mlecznych i olejów na bazie roślin. Co więcej, zmniejsz ilość sodu w swojej diecie; ogranicz cukry dodane; wybieraj napoje o niskiej zawartości kalorii; i unikaj tłuszczów trans.

Oto kilka konkretów:

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa są dobrym źródłem witamin i minerałów, które są ważne dla zdrowia. Zawierają również błonnik, który może pomóc Ci czuć się pełnym po zjedzeniu małej porcji, co prowadzi do utraty wagi. Staraj się jeść co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie. Porcja to jedna filiżanka surowego lub gotowanego owocu lub warzywa albo pół filiżanki soku z wyjątkiem soku pomarańczowego. Warto w takim wypadku zamówić warzywa i owoce z dostawą do domu Poznań to miasto, które posiada na swoim terenie przedstawicieli, którzy się tym zajmują.

Całe ziarna

Pełne ziarna są bogate w składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B, które pomagają przekształcić żywność w energię oraz kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą obniżyć stan zapalny – prekursor wielu chorób przewlekłych – w organizmie. Szukaj pełnoziarnistych chlebów, krakersów, brązowego ryżu i owsa w sklepie spożywczym lub sklepie ze zdrową żywnością. Wybierz 100-procentowy chleb pełnoziarnisty zamiast białego chleba, jeśli to możliwe, ponieważ jest on wyższy w błonnik i składniki odżywcze niż biały chleb.

Ryby

Ryby są dobrym źródłem chudego białka, które może pomóc utrzymać pełnię na dłużej. Jest to również bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3, które mogą zmniejszyć stan zapalny – prekursor wielu chorób przewlekłych – w organizmie. Szukaj ryb o niskiej zawartości rtęci, takich jak dziki łosoś lub świeże steki z tuńczyka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*