Co powinna zawierać dobra suplementacja treningowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suplementy mogą być świetnym sposobem na uzyskanie codziennych składników odżywczych i pomóc organizmowi funkcjonować w najlepszym wydaniu. Jednak mogą być również mylące i drogie.

Jeśli rozważasz przyjmowanie suplementów lub już je przyjmujesz, ważne jest, aby wiedzieć, co powinien zawierać dobry suplement. Oto niektóre z najważniejszych składników odżywczych i składników, których należy szukać przy wyborze suplementu:

Białko

Białko jest potrzebne do wzrostu i naprawy mięśni, zdrowia mózgu, produkcji hormonów i nie tylko. Jest również bardzo satysfakcjonujące, co może pomóc w kontroli głodu na planie utraty wagi. Szukaj takich, które mają 20 gramów białka na porcję (lub więcej). Odżywki białkowe są również ważne dla zdrowia kości, a niektóre badania wykazały, że białko może pomóc w utracie wagi.

Witamina D

Witamina D pomaga regulować wiele funkcji organizmu, w tym ciśnienie krwi i funkcje immunologiczne. Odgrywa również ważną rolę w zdrowiu kości. Zalecane dzienne spożycie witaminy D wynosi 600 IU dziennie dla osób poniżej 70 roku życia (800 IU dziennie, jeśli masz ponad 70 lat), ale wiele osób potrzebuje więcej, aby zachować zdrowie – około 1000 IU dziennie dla większości ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie spędzają dużo czasu na zewnątrz w ciągu dnia lub mieszkają daleko od równika, gdzie dociera mniej promieniowania UV.

Kreatyna

Kreatyna to aminokwas, który jest naturalnie produkowany przez organizm i znajduje się w takich produktach jak mięso, ryby i drób. Pomaga dostarczać energię do komórek mięśniowych, dlatego jest często stosowana przez sportowców w celu poprawy wydajności i budowania beztłuszczowej masy mięśniowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*