Co powinno znaleźć się na wyposażeniu rowerowni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel roweru musi znaleźć sposób na jego przechowywanie. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, kiedy dysponuje się jedynie niewielkim mieszkaniem. Jednoślad można wtedy pozostawić na balkonie lub trzymać w środku. Powoduje to wiele problemów, jak choćby wnoszony do domu brud. Na szczęście w nowoczesnych blokach tworzy się specjalne miejsce, gdzie można zostawić rower. Powstają one również w dużych biurowcach, których pracownicy coraz częściej wybierają dwa kółka jako środek transportu do pracy.

Jak dobrze wykorzystać niewielką przestrzeń?

Rowerownia, jak brzmi nazwa tej specyficznej formy parkingu, pozwala często na pomieszczenie dużej ilości pojazdów. Znajduje się zazwyczaj na najniższych poziomach budynku i jest położona obok miejsc przeznaczonych dla samochodów. Jej podstawowym elementem są metalowe barierki oraz wieszaki rowerowe. Jeśli są one poprawnie skonstruowane, czyli pojazd pozostawiony jest w pozycji pionowej, to pozwalają na efektywne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni.

Zapięcia z podnośnikiem

Mogą one przybierać różne formy. Wyróżnić można uchwyty przytwierdzone do ścian oraz połączone w jedną metalową konstrukcję. Większość z nich posiada zabezpieczenia, które nie pozwalają na kontakt opony ze ścianą. Interesującym elementem wyposażenia nowoczesnej rowerowni mogą być uchwyty posiadające pneumatyczny podnośnik, który wyręcza właściciela w nieporęcznej na ogół czynności dźwigania roweru. Oprócz tego w niektórych rowerowniach udostępniony jest również kompresor powietrza oraz podstawowe narzędzia do naprawy.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*