Co wręczyć miłośnikowi kaligrafii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaligrafia to rzadkie, choć wdzięczne hobby. Pomaga wyrobić cierpliwość i zdolności manualne. Dodatkowo, ładnie wykaligrafowany tekst jest prawdziwym dziełem sztuki. Może stać się idealnym dodatkiem do prezentu lub prezentem sam w sobie. Co jednak w sytuacji, kiedy stoimy po drugiej stronie i chcemy obdarować kogoś, kto jest miłośnikiem kaligrafii?

Zadbaj zarówno o opakowanie, jak i o zawartość

Osoby lubiące kaligrafię w większości przypadków dużą uwagę zwracają na estetykę otaczających ich przedmiotów. I nic dziwnego! W końcu staranne odtwarzanie wybranej czcionki pomaga wyrobić spostrzegawczość, ćwiczy zmysł estetyczny i poprawia koncentrację. Z tego powodu, chcąc obdarować kogoś, kto pasjonuje się kaligrafią, warto zadbać o estetyczne i niebanalne opakowanie. Doskonale sprawdzą się ładne szkatułki, ozdobne pudełeczka lub kreatywne opakowania handmade (np. z wykorzystaniem decoupage’u.)

Jeżeli zaś chodzi o sam prezent, można pójść w klasykę. Uniwersalnym prezentem będzie wieczne pióro. Warto postawić na markowe, wysokiej jakości produkty. Dobrze sprawdzą się np. pióra wieczne Pelikan. Możesz kupić również zestaw ptasich piór wraz z atramentem. Ciekawym pomysłem będzie również komplet stalówek lub podajnik na atrament. Ich duży wybór można znaleźć na https://www.piszesz.pl/.

Oprócz tego na prezent nadaje się również ładna papeteria, pergamin, wosk wraz z pieczęciami… Jeżeli nie chcesz dawać komuś akcesoriów związanych z kaligrafią, możesz postawić na ciekawą książkę opowiadającą o historii kaligrafii lub ładnie wydany poradnik, pomagający podszkolić swoje umiejętności z pisania pięknymi, oryginalnymi czcionkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*