Czy można uzyskać dofinansowanie na przydomową oczyszczalnie ścieków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób pragnie przyczynić się do ochrony środowiska. Z tego powodu rośnie zainteresowanie różnego rodzaju ekologicznymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, jednak jej koszty instalacji są dość wysokie. Dlatego niektórzy zastanawiają się nad możliwością otrzymania na ten cel dotacji.

Spełnienie warunków

Koszty takiej przydomowej oczyszczalni ścieków mogą sięgać nawet 12 tysięcy złotych. Jest to dość spora suma dla większości rodzin. Rozwiązaniem tego problemu mogą jednak być dotacje, jakie można otrzymać na budowę takiej instalacji. Żeby jednak móc z nich skorzystać, należy spełniać pewne podstawowe warunki. 

Pierwszym z nich jest przepustowość, którą posiada nasza oczyszczalnia. Ten aspekt różni się w zależności od województwa, w którym staramy się uzyskać pieniądze. Najczęściej jednak wartość tego czynnika musi wahać się między 10 a 5 metrami sześciennymi na dobę. Kolejny warunek, jaki powinniśmy spełnić to deklaracja, że w ciągu najbliższych 3 lat od daty, kiedy składamy wniosek, nie planujemy budowania zbiorczej kanalizacji sanitarnej. 

Ważną rzeczą, o której również nie możemy zapominać, jest odpowiednio zainstalowana oczyszczalnia. System bowiem musi mieć właściwości zgodne z obowiązującymi normami. Z tego powodu taką budowę najlepiej jest zlecić właściwemu przedsiębiorstwu. Dlatego jeśli szukamy miasta, gdzie znajduje się firma profesjonalnie montująca oczyszczalnie ścieków Łęczna stanowić będzie idealne miejsce. W ten sposób z pewnością zwiększymy swoją szansę na otrzymanie dofinansowania. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*