Dlaczego warto używać klawiatury podczas korzystania z tabletu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tablet to urządzenie, które aż prosi się o podpięcie klawiatury i dzieje się tak z kilku podstawowych powodów. Urządzenie stało się w przeciągu ostatnich dziesięciu lat niezwykle popularne. Tablet to coś pośredniego między telefonem dotykowym, a dużym laptopem czy komputerem stacjonarnym. Służy więc zarówno do prostego przeglądania stron internetowych, jak i robienia zdjęć. Zarazem stosunkowo dużą przekątna ekranu powoduje, że możliwa jest na nim obsługa bardziej zaawansowanych programów. 

Tablet a ludzka dłoń

Posługując się telefonem zawsze korzystamy z klawiatury dotykowej. Rozmiar smartfonu, dopasowany na ogół do rozmiaru dłoni umożliwia bowiem sprawne wybieranie kolejnych znaków czy wartości. Tablet nie jest pod tym względem tak prosty w obsłudze. Szerokość urządzenia sprawia, że ciężko je objąć. Kończy się to zazwyczaj wpisywaniem tekstu przy pomocy jednego palca, co znacznie spowalnia wykonywane czynności.

Jeśli praca, to tylko z klawiaturą

Tablet może być używany jako rodzaj zastępczego komputera. Jest szczególnie przydatny w trakcie wyjazdów, kiedy to rozmiar urządzenia staje się ogromnym atutem. Pisanie tekstów, redagowanie prac lub obsługa programów obliczeniowych jest właściwie niemożliwa bez podłączenia zewnętrznej klawiatury. Na szczęście większość tabletów posiada możliwość rozszerzenia ich o takie narzędzie. Zainteresowane takim rozwiązaniem osoby powinny odwiedzić stronę https://etuitab.pl/klawiatury-do-tabletow. Prezentowana tam oferta obejmuje też etui, które mieści w sobie zarówno tablet, jak i klawiaturę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*