Elegancja Francja czyli co nie co o schludnym outficie na co dzień

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancki strój męski nie zawsze musi być jednocześnie bardzo formalny. Wielu panów decyduje się na tak zwany styl smart casual, który łączy w sobie wygodę oraz ponadczasowość. Zatem, jakie elementy garderoby powinien posiadać każdy współczesny mężczyzna dbający o swój wygląd? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego wpisu modowego.

Smart casual – jakie elementy męskiej garderoby pozwolą na ubieranie się w tym stylu?

Nie każdy mężczyzna lubi ten sam styl. Niemniej jednak pewne zasady klasycznej elegancji męskiej są niezmienne. Stąd też każdy pan w swojej garderobie powinien posiadać oxfordy buty, dopasowany do swojej sylwetki garnitur, kilka formalnych koszul, komplet krawatów lub muszek oraz dodatki (między innymi spinki do krawatu, mankietów oraz zegarek). Co warte podkreślenia, kolekcja ubrań nie musi być duża. O wiele ważniejsze jest jej umiejętne skompletowanie i stworzenia minimum kilku kompletnych, wyjściowych zestawów.

Osobnym tematem jest kolorystyka ubrań. Oczywiście, można postawić na krzykliwe wzory i rzucające się w oczy kolory, ale jest to niezgodne z zasadami klasycznej męskiej elegancji. Tak więc o wiele lepiej jest postawić na barwy bardziej stonowane np. bordowy krawat lub też granatową koszulę. Należy bowiem pamiętać, iż ubrania takie są o wiele bardziej uniwersalne. Bardziej ekstrawaganckie ubrania warto również posiadać, ale powinny być one zarezerwowane raczej na specjalne, o wiele mniej formalne okazje w gronie rodziny oraz najbliższych znajomych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*