Jak można zabezpieczyć ekran smartfona przed zniszczeniem?

Na co dzień z telefonu korzystamy bardzo intensywnie. Służą nam bowiem nie tylko do dzwonienia, ale również, z ich pomocą, możemy czytać książkę czy artykuły prasowe, a także sprawdzać maila, słuchać muzyki, grać, oglądać filmy. Nic dziwnego, że może się zdarzyć wypadek- możemy go zgubić, zalać wodą czy upuścić, co powoduje szkody natury materialnej. Nowy telefon to spory wydatek, któremu możemy zapobiec, odpowiednio zabezpieczając urządzenie, a jeżeli się zdarzy, że będzie zalany, czy stłucze nam się szybka, to możemy oddać go do profesjonalnego serwisu danego producenta. Dzięki tym rozwiązaniom jest możliwe zaoszczędzenie nawet sporej sumy pieniędzy, które się przydają.

Metody zabezpieczania telefonu

Pewnie nieraz zdarzyło ci się upuścić telefon, co spowodowało uszkodzenie jego części, która jest szczególnie podatna na zniszczenie- jego ekranu. Istnieje kilka metod, żeby temu zapobiec, albo przynajmniej zminimalizować straty. Dla posiadaczy drogich telefonów atrakcyjne będzie jego ubezpieczenie, które można zakupić u niektórych ubezpieczycieli. Kosztuje ok. 200 zł. Można kupić etui na telefon, które ocaliło już niejeden smartfon. Najlepszym wyborem (bo najwytrzymalsze) są case’y.

Osoby, które nie chcą skorzystać z tego sposobu, dobre będą bumpery, które nie posiadają tyłu. Można zaopatrzyć się w folię ochronną, ale tu warto wydać nieco więcej pieniędzy, gdyż celofany jedynie uznanych marek są bardziej odporne na rysowanie powłoki, a dla osób preferujących bardziej oryginalne rozwiązania są skiny. Jest to naklejka ochronna z jakąś grafiką i ze wcięciami na wejścia. Dosyć drogą metodą jest zabezpieczenie za pomocą hartowanego szkła, które w skali Moscha powinno mieć twardość H8 lub H9. Twardsze szkło ma H10 i jedynie diament potrafi je zarysować.

Inną metodą jest zastosowanie osłon hybrydowych- jest to po prostu połączenie folii i szkła hartowanego, które jest jednocześnie wytrzymały i elastyczny, a także znacznie cieńszy niż szkło hartowane, dlatego aż tak bardzo nie wpływa na wygląd telefonu, ale należy pamiętać, że oba rozwiązania sprawią się różnie w różnych sytuacjach. Jeżeli pracujemy na wysokości, to lepiej jest wybrać hybrydę, a jeżeli przenosimy telefon w torebce- szkło hartowane. Bierze się to stąd, że hybryda jest bardziej odporna na upadki z dużej wysokości, a szkła hartowanego praktycznie się nie zarysuje, chyba że mamy w torebce diamenty.

Naprawa telefonu za pomocą sprawdzonego serwisu

Wyobraźmy sobie taką sytuację – nie wykupiłeś/łaś żadnego zabezpieczenia, telefon wypada ci z ręki, po podniesieniu go okazuje się, że szybka jest stłuczona. Jest jeszcze nadzieja dla smartfona- profesjonalny serwis danego producenta. Jednym z nich jest https://iclinica.pl/. Jest to serwis firmy Apple, który proponuje naprawę w sytuacji, gdy gwarancja już się skończyła.

Proponują wymianę wyświetlaczy, między innymi usługę wymiany ekranu w iPhonie 7. Korzystając z oferty tej firmy, na wymianie (w przypadku wspomnianego już urządzenia) zaoszczędzisz od 500 do 1200 zł.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =