Jak poprawić komfort jazdy na drodze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie wszystkie auta zapewniają dobry komfort jazdy. Tańsze samochody zazwyczaj mają zastosowane tanie elementy zawieszenia, które nie tłumią dobrze nierówności drogi. Na szczęście można ten stan rzeczy poprawić, poprzez zastosowanie specjalistycznych podzespołów zawieszenia, które produkowane są między innymi przez firmę Eibach. W ten sposób możemy też przygotować auto do startu w zawodach na torze, jeżeli będziemy mieli taką potrzebę.

Komfortowe sprężyny i amortyzatory

Jeżeli uważamy, że nasz samochód jest nieco za twardy do jazdy po drogach publicznych, które są dziurawe, możemy zakupić inny komplet sprężyn i amortyzatorów. Wystarczy wybrać bardziej miękką wersję, aby zapewnić sobie o wiele większy komfort podróżowania. Trzeba jednak dobrać odpowiednią miękkość do dobrego prowadzenia, ponieważ jeżeli przesadzimy, to auto może stać się podatne na mocne przechyły na szybkich łukach i zakrętach. Jednak w przypadku cywilnej jazdy po drogach zazwyczaj nie grozi to żadnymi konsekwencjami, poza wrażeniem nieco nerwowego zachowania się pojazdu.

Co dla sportu?

Czasami auto jest zbyt miękkie i to z kolei nie jest dobre podczas wykorzystania w motorsporcie. Jeżeli lubimy ścigać się na torze, powinniśmy raczej dążyć do ustabilizowania pozycji auta. Możemy to wykonać na przykład dzięki ofercie, którą znajdziemy na: https://eibach.pl/page/stabilizatory-sportowe-eibach-anti-roll-kit/. Pojazd będzie miał mniejszą tendencję na duże przechyły w zakrętach, co znacznie ułatwi szybką jazdę podczas zawodów na torze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*