Jak poprawnie dobrać model okularów do twarzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary to nie tylko konieczność, związane z polepszeniem wzroku. To także modny dodatek do wielu stylizacji. Decydują się na nie, nie tylko osoby, które faktycznie mają problemy z oczami, ale także ci, którzy chcą w ten sposób poprawić proporcje buzi. Jakie zatem kształty oprawek wybrać do rysów twarzy?

Model i kształt oprawek 

W zasadzie nie ma tutaj przeciwwskazań do żadnego konkretnego wyglądu oprawek. Trzeba zwrócić tylko uwagę na ogólne założenia. Jeśli ktoś ma drobną budowę ciała i buzi, okulary w rozmiarze oversize tylko pogłębiają to wrażenie. Dobre ramki w tym wypadku to takie, które zachowają regularność rysów. W salonie optycznym, na przykład takim jak ten na stronie internetowej: https://blochoptyk.pl/, warto poprosić o pomoc specjalistę, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Jeśli chodzi o okrąg, to taka fizjonomia może wydawać się pulchna, nawet jeśli jej posiadacz jest szczupły. Aby zneutralizować wrażenie, dobrze jest pokusić się o modele w regularnych, ale raczej kanciastych kształtach. Wyraziste ramki dodadzą nieco ostrości rysom. Przy kwadracie jest wręcz przeciwnie jak w poprzednim przykładzie, najlepiej zastanowić się nad oprawkami, które będą zaokrąglone, owalne lub tak zwane kocie, czyli będą wydłużone w górnej części. Ich zadaniem jest złagodzenie ostrego zarysu twarzy. Dobrym pomysłem jest wybór ramek, które będą masywne i rzucające się w oczy.

Buzia w kształcie gruszki lub serca sprawia wrażenie nieco problematycznej. Decydując się jednak na szkła o regularnej, zaokrąglonej formie i odpowiedniej wielkości można zdziałać cuda. Pomocne będą też modele bez mocno zarysowanych oprawek, w delikatnych, naturalnych kolorach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*