Jak przebiega trening z elektrostymulacją mięśni?

Metoda treningowa EMS łączy w sobie zalety aktywności fizycznej z elektryczną stymulacją mięśni. Wykorzystywana jest zarówno przez sportowców, fizjoterapeutów, jak i osoby, które dążą do osiągnięcia własnych rezultatów sportowych lub wymarzonej sylwetki. Z treningiem EMS można poprawić kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, wysmuklić sylwetkę czy zbudować masę mięśniową.

Jak to wygląda w praktyce

Przed rozpoczęciem zajęć należy udać się na konsultację z przeszkolonym w tej technice trenerem. Spotkanie ma na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do ćwiczeń i zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Na początku trener przeprowadza analizę składu ciała, używając do tego celu specjalnego urządzenia. W ten sposób można się dowiedzieć w jakim procencie nasze tkanki składają się z wody czy tłuszczu. Na podstawie uzyskanych danych można przeprowadzić i zaplanować odpowiedni program treningowy, który pomoże osiągnąć wymarzone rezultaty. Aby rozpocząć zajęcia, należy nałożyć na siebie specjalne ubranie z podłączonymi elektrodami, zwykle jest nim kamizelka nakładana na bieliznę lub dopasowany strój sportowy. Dopiero wtedy można rozpocząć właściwy trening, który trwa zwykle około pół godziny. W czasie wykonywanych ćwiczeń bezpośrednio do mięśni docierają impulsy elektryczne dawkowane przez trenera. Ich zadaniem jest wspomóc pracę mięśni, przez co trening staje się bardziej efektywny i szybciej przynosi wymarzone rezultaty. Częstotliwość impulsów dobierana jest do określonej grupy mięśniowej. Cały trening odbywa się pod okiem trenera.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =