Jak stworzyć funkcjonalną łazienkę?

Urządzenie łazienki wbrew pozorom nie jest łatwe. To pomieszczenie przede wszystkim musi pełnić funkcję salonu kąpielowego. Zatem koniecznie musi być w nim toaleta, umywalka i kabina prysznicowa lub wanna. Inne elementy możemy wybrać dowolnie. Jednakże zawsze musimy zmieścić choć te trzy sprzęty, aby łazienka była funkcjonalna. Jednak nie oznacza to, że muszą one zagracać pomieszczenie i sprawiać, że będzie w nim mało miejsca, choćby na wstawienie pralki czy szafek na ręczniki i kosmetyki. Z powodzeniem można wykorzystać nowoczesne technologie jak podtynkowy stelaż Grohe, który montuje się w ścianie, aby nie zabierał aż tyle wolnego miejsca, co tradycyjny kompakt WC. Także prysznice czy umywalki mogą być wkomponowane w takie sposób, aby w łazience był przestrzenny balans.

Mała, ale praktyczna

Zdecydowanie najtrudniej jest urządzić małą łazienkę, tak aby zmieścić w niej najpotrzebniejsze sprzęty, ale równocześnie mieć miejsce na ładne dekoracje. Część osób wybiera prysznic, ponieważ zabiera mniej miejsca niż wygodna wanna. Warto zamontować model walk in, w którym świetnie sprawdzą się deszczownice prysznicowe. Trzeba tylko pamiętać o stopniu ograniczającym wodę, aby nie rozlewała się po całej łazience. Wykorzystując duże lustro można to pomieszczenie optycznie powiększyć. Warto też wstawić szafkę podumywalkową, która zagospodaruje miejsce pod nią. Można w niej trzymać choćby środki czystości. Pod prysznicem dobrze jest też powiesić metalowe półki, na których można trzymać podręczne kosmetyki do mycia.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =