Jak zapewnić psu komfort podczas długiej jazdy autem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psy to towarzysze na całe życie, członkowie naszych rodzin oraz najlepsi przyjaciele. Nasze pupile to także wspaniali towarzysze podróży. Często zabieramy je ze sobą na wycieczki czy inne wyjazdy. Warto zadbać o komfort podróży naszych zwierzaków, zwłaszcza gdy podróżujemy autem.

Co ze sobą zabrać?

Żeby zapewnić pupilowi jak największy komfort podróży oraz bezpieczeństwo, powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty. Musimy zabrać ze sobą apteczkę, która będzie wyposażona w leki naszego psa, jeżeli ten cierpi na jakieś schorzenia. Dwie miski – jedna na karmę, drugą na wodę, co za tym idzie musimy się zaopatrzyć naturalnie w karmę oraz wodę butelkowaną.

Powinniśmy również zabrać kocyk naszego psa lub nawet jego posłanie bądź też klatkę, jeśli pies nie jest przyzwyczajony do jazdy autem. W podstawowym wyposażeniu powinna znaleźć się także ulubiona zabawka naszego pupila, jednorazowe torebki na odchody oraz ewentualnie kaganiec, obroża i smycz. Duży wybór akcesoriów dla psa można oferuje m.in. sklep Amibelle.

Wyposażenie auta

Jeśli zamierzamy spędzić długi czas w aucie, to dobrze jest je odpowiednio przygotować. Możemy zamontować rolety w samochodzie, które będą ograniczały go przed nadmiernym nagraniem zwłaszcza latem. Możemy zaopatrzyć się również w specjalnie maty. Maty samochodowe dla psa chronią wnętrze naszego samochodu przed zabrudzeniami, ale także podnoszą komfort jazdy dla psa.

Należy także pamiętać, aby nie nadużywać klimatyzacji w aucie, ponieważ zarówno zbyt niska temperatura, jak i zbyt wysoka mogą źle wpłynąć na naszego pupila.

Podróżując samochodem wraz z psem, powinniśmy pamiętać o częstych postojach oraz o tym, aby nie pozostawiać psa samego w aucie. Jeśli nasz pupil cierpi na chorobę lokomocyjną konieczne jest podanie mu odpowiednich leków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*