Jakie wyróżniamy rodzaje pościeli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów pościeli. Wybór tej właściwej może być trudny. Najważniejsze jest, aby zrozumieć przeznaczenie każdego rodzaju pościeli i do czego służą.

Bawełna

Najpopularniejszy materiał na pościel, bawełna jest naturalnym włóknem, które jest bardzo wygodne i oddychające. Jest również bardzo wytrzymałe oraz łatwe do prania i suszenia. Ma jednak tę wadę, że jest podatna na kurczenie się podczas prania w gorącej wodzie lub suszenia w suszarce.

Bawełna nie jest też tak ciepła jak inne rodzaje pościeli, dlatego najlepiej używać jej w miesiącach letnich. Jest świetna dla tych, którzy cierpią na alergie. Szeroki wybór bawełnianych pościeli znajdziesz na stronie https://nyks.pl/.

Flanela

Miękka tkanina wykonana z wełny lub bawełny, flanela jest zwykle używana jako koc zimowy, ponieważ może utrzymać ciepło nawet w zimnych warunkach pogodowych. Jednak nie powinna być używana latem, ponieważ ma tendencję do zatrzymywania wilgoci.

Koce wełniane

Wykonane z włókien wełnianych, koce te znane są ze swojej zdolności do zatrzymywania ciepła nawet wtedy, gdy zamoczą się od potu lub wody deszczowej podczas snu na zewnątrz. Mogą one również pomóc w utrzymaniu chłodnej temperatury ciała podczas upałów w pomieszczeniach, jeśli potrzebujesz dodatkowego ciepła w nocy. Ale jak flanelowe koce, wełniane koce nie powinny być używane podczas lata, ponieważ mają tendencję do zatrzymywania wilgoci i sprawiają, że czujesz się lepki zamiast ciepły podczas snu w tropikalnych klimatach, gdzie temperatury są wysokie przez cały rok!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*