Jakim środkiem transportu najlepiej jest się wybrać na zagraniczną wycieczkę całą grupą?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy planujemy zagraniczną wycieczkę, jednym z podstawowych pytań, które rodzą się na początku, jest wybór środka transportu. Jest to z pewnością kwestia, którą należy dobrze przemyśleć. Podstawowym pytaniem, które musimy sobie zadać jest ilość osób, które razem z nami będą tworzyć grupę podróżnych. W momencie, kiedy ich liczba przekracza dopuszczalną liczbę osób mogących podróżować w samochodzie osobowym, dobrym pomysłem jest wybór innego środka transportu. Oczywiście istnieje także rozwiązanie polegające na wykorzystaniu większej liczby aut, która pomieści całą grupę podzieloną na mniejsze podgrupy, jest to jednak rozwiązanie, które mocno ogranicza przyjemność wynikającą z podróży w większej grupie osób, która musi być rozdzielona. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku wybór busa lub autokaru, który pomieści większą liczbę osób niż samochód osobowy. 

Jakie są zalety wyboru busa?

Kiedy decydujemy się na podróż busem, ma to zdecydowanie jedną wielką zaletę pod postacią braku konieczności wyboru kierowcy spośród podróżujących. W przypadku korzystania z samochodu osobowego, zawsze problemem staje się wybór nieszczęśnika, który usiądzie za kierownicą. Powoduje to, że wszyscy pasażerowie są zadowoleni i mogą spędzić czas na odpoczynku i korzystaniu z urlopu. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie oferty takiego przewozu w internecie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ na stronach internetowych konkretnych przewoźników możemy znaleźć nie tylko cennik, ale także możliwy zakres podróży czy też konkretne modele, które wykorzystywane są przy przewozie osób. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest również to, że w takim przypadku naszym kierowcą będzie zawodowiec, który specjalistycznie zajmuje się przewozem ludzi i ma w tym duże doświadczenie. Nierzadko wspomniani kierowcy mają już za sobą kilkukrotne czy kilkunastokrotne przejazdy daną trasą, są więc przyzwyczajeni do warunków, jakie panują na danej trasie. Wybór busa jest szczególnie dobrym pomysłem, kiedy planujemy podróż niedaleką, w obrębie Europy. Z tego właśnie względu warto postawić na busy Wiedeń Kraków to jest jedna ze stałych tras, która cieszy się dużym powodzeniem. W ten sposób dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie wycieczki tak, aby przejazd odbywał się w godzinach nocnych, które możemy przeznaczyć na odpoczynek. W tym przypadku często jesteśmy w stanie dotrzeć na miejsce w godzinach porannych, aby móc wypoczętym i wyspanym zacząć zwiedzanie. Rozwiązanie to sprawdza się też w drodze powrotnej, kiedy ostatni dzień naszego wypoczynku możemy do końca wykorzystać w miejscu naszego pobytu, a godziny nocne wykorzystać na przejazd powrotny. 

Czy samolot to dobry pomysł?

Kolejnym środkiem transportu, który przychodzi do głowy w przypadku zagranicznych wakacji jest samolot. Jest to niewątpliwie rozwiązanie, które zyskuje na popularności u coraz większej liczby osób. Zdecydowanie warto jest skorzystać z takiego rozwiązania wtedy, kiedy planujemy wycieczkę w dalsze rejony świata, kiedy podróż autem czy busem jest długa i uciążliwa a czasem wręcz niemożliwa – np. w przypadku podróży na inny kontynent. Problemem w przypadku tego rozwiązania jest także cena, która niejednokrotnie przekracza budżet, który chcemy ponieść na środek transportu. Warto w tym przypadku szukać tanich lotów, przede wszystkim w mniej popularnych dla danych destynacji terminach. Jest to jednak bardzo uciążliwe w momencie, kiedy nasza grupa liczy sporą ilość osób i nie każdy jest w stanie dopasować urlop akurat do najniższych cen oferowanych przez linie lotnicze. Tworzy się wtedy problem czasami nie do rozwiązania, ponieważ duża część osób nie jest w stanie zwiększyć swojego budżetu przeznaczonego na wakacje. Kolejnym zagadnieniem, które pojawia się podczas podróży samolotem jest strach, który paraliżuje niektóre osoby przed wykorzystaniem takiego środka transportu. Warto zorientować się wśród wszystkich członków naszej grupy, czy nie ma w niej osoby, która boi się latać samolotem. Wbrew pozorom jest to częsty problem w obecnych czasach. Nie warto wtedy przekonywać na siłę takiej osoby do naszego wyboru, ponieważ może to zepsuć całą radość z wycieczki czy długo oczekiwanego i zaplanowanego urlopu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*