Karmienie noworodka – jakie składniki powinny znajdować się w mleku modyfikowanym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmienie piersią to zdecydowanie najlepsza metoda odżywiania nowo narodzonego dziecka. Niestety czasami zdarzają się konkretne sytuacje, które to uniemożliwiają – np. zastój pokarmu, nadmierny niepokój malucha bądź tzw. nawał mleczny. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas podawanie niemowlakowi specjalnego mleka modyfikowanego. Jest to produkt stworzony na bazie zwykłego mleka krowiego, ale wzbogacony o liczne witaminy i substancje, w znacznym stopniu podnoszące odporność.

Idealne źródło białka i składników odżywczych

Modyfikowane mleko w proszku dla niemowląt posiada skład uregulowany stosowną dyrektywą Unii Europejskiej, a także rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Stanowi to gwarancję jego bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak o tym, że przed zakupem preparatu warto zawsze udać się do lekarza pediatry w celu zaczerpnięcia szczegółowych informacji na temat jego stosowania. Standardowe mleko tego typu musi zawierać przede wszystkim demineralizowaną serwatkę, czyli białko o niewielkiej ilości tłuszczu mlecznego (substancji mogącej zaszkodzić maluchowi). Poza tym powinno być bogate w laktozę, będącą nośnikiem energii oraz oleje roślinne skutecznie pobudzające procesy metaboliczne w młodym organizmie. Oto pozostałe pożądane składniki:

– węglan i fosforan wapnia – budulec kości,

– kwas L-askorbinowy i foliowy,

– wielonienasycone kwasy tłuszczowe,

– tauryna oraz L-karnityna – aminokwasy odpowiadające za właściwy rozwój wielu narządów wewnętrznych,

– cytrynian sodu, siarczan żelaza, ryboflawina, cholekalcyferol, D-biotyna, chlorek choliny, magnezu i potasu, siarczan miedzi, chlorowodorek, tiaminy i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*