Kołdra antyalergiczna – czym różni się od zwykłej pościeli

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sypialni każdego alergika powinna znaleźć się koniecznie specjalna kołdra antyalergiczna. Z jednej strony skutecznie ogranicza ona bowiem rozwój roztoczy, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów, z drugiej zaś zapewnia wysoki komfort podczas wypoczynku. Dzięki jej stosowaniu do minimum zostaje ograniczone ryzyko łzawienia oczu, nadmiernego kaszlu oraz duszności. Niezwykle estetyczne kołdry z omawianej kategorii można znaleźć w ofercie takiej jak: https://www.moker.eu/koldry-antyalergiczne-200×220-c-23_25_104.html.

Syntetyczne wypełnienie to absolutna podstawa

Zwykłe kołdry mają zazwyczaj wypełnienie z naturalnego pierzu lub puchu. Nie nadaje się ono jednak dla alergików, ponieważ sprzyja namnażaniu się kurzu, roztoczy, grzybów i pleśni, czyli głównych czynników wywołujących reakcję uczuleniową. W tej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem okaże się z pewnością kołdra z wypełnieniem w postaci wysokiej jakości włókien syntetycznych – silikonowych, lateksowych, jedwabnych bądź bambusowych.

Znacznie utrudniają one rozwój niebezpiecznych alergenów, a także dają możliwość bezproblemowego, wielokrotnego prania pościeli w pralce automatycznej – nawet w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Poza tym są ponadprzeciętnie lekkie i efektywnie regulują temperaturę ciała, przeciwdziałając zarówno przegrzaniu się organizmu w sezonie letnim, jak i jego nadmiernemu wychładzaniu zimą.

Istotnym elementem wyróżniającym kołdrę antyalergiczną jest również poszycie zewnętrzne stworzone z przyjemnej w dotyku bawełny, która wykazuje właściwości higroskopijne i jest bardzo przyjemna dla delikatnej skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*