Na podstawie jakich cech należy dokonać wyboru nawozu dla naszych roślin?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku preparatów do uprawy roślin znaleźć można wiele najróżniejszych odżywek. Wśród nich nawozy wieloskładnikowe, aminokwasowe, magnezowe i wapniowe. Do czego służą te ostatnie? Kiedy mogą się przydać? I jak rozpoznać niedobory wapnia w uprawie roślin?

Nawożenie wapniem – do czego może się przydać?

Odżywki z wysoką zawartością wapnia stosować można w sadownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. Zawarty w nich pierwiastek reguluje gospodarkę hormonalną roślin i uodparnia plony na warunki stresowe. Zwiększa też ich odporność na wszelkie infekcje pasożytnicze i choroby grzybowe oraz podnosi trwałość przechowalniczą. Sprawia, że zbierane owoce i warzywa są jędrne, twarde i doskonale wybarwione. Nie niszczą się tym samym i nie pękają w transporcie, a także przyciągają wzrok potencjalnego konsumenta. 

Nawóz wapniowy dolistny powinno się stosować prewencyjnie już w okresie kwitnienia roślin. Uzupełni wówczas wszelkie niedobory składników odżywczych i pokarmowych powstałe po zimie. Warto zastosować go również wtedy, gdy zaobserwujemy już objawy i konsekwencje braków wapnia. Może być to powolny wzrost rośliny, żółknięcie jej liści lub zgnilizna owoców. Preparat o bezpośrednim działaniu dolistnym szybko i dogłębnie odżywi roślinę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*