Nauka poprzez zabawę – rozwój dziecka w obcym języku

Zabawa jest dla dziecka nie tylko najbardziej naturalną, ale też niezwykle efektywną formą nauki. Warto wykorzystać ten fakt podczas nauki języków obcych, pamiętając przy tym, że najlepsze efekty przynosi jednoczesna stymulacja różnych zmysłów dziecka. Zamiast tradycyjnej nauki słówek warto zaproponować dziecku różnorodne rodzaje aktywności, takie jak anglojęzyczne wersje popularnych gier planszowych czy ulubionych zabaw ruchowych. Gdy dziecko opanuje już pewien zasób słów, świetnie sprawdzą się bajki po angielsku czytane przez rodzica przed zaśnięciem. Dobrym rozwiązaniem okazać się też odtwarzanie dziecku angielskojęzycznych wersji ulubionych kreskówek.

Jakie książeczki sprawdzą się podczas nauki języka obcego?

Oprócz wspomnianych wcześniej książeczek do czytania przez rodzica, warto zainteresować się innymi pozycjami, które wspomagają efektywną naukę języka obcego. Mogą to być słowniki obrazkowe, dzięki którym dziecko z łatwością opanuje podstawowe słownictwo. Doskonale sprawdzą się też pozycje typu activity book, czyli książeczki aktywizujące, w których znaleźć można szereg różnorodnych zadań – od kolorowanek, przez zadania logiczne czy krzyżówki, na puzzlach kończąc. Wszystkie one mają na celu utrwalenie opanowanych już umiejętności językowych, ale również pozwalają na doskonalenie zdolności manualnych, uczą logicznego myślenia, ale i pomagają opanować proste działania matematyczne.

Bardzo lubiane przez dzieci (i doceniane przez rodziców) są też książeczki dźwiękowe – zawartą w nich treść, czytaną przez lektora, można odtwarzać dowolną ilość razy, doskonaląc przy tym prawidłową wymowę.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 4 =