O czym pamiętać przy dekoracji sali weselnej?

Wesele większość z nas wyprawia jedynie raz w życiu. W tym najważniejszym dniu wszystko musi być perfekcyjne. Dlatego też planowanie tego wydarzenia przyszli małżonkowie rozpoczynają z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Oprócz zarezerwowania daty w Urzędzie Stanu Cywilnego wybieramy także wymarzoną salę weselną. Jej dekoracje są równie istotne co suknia panny młodej. Oto lista rzeczy, o których nie możemy zapomnieć.

Prezentacja stołu

Stoły, przy których posadzimy gości, to najważniejsze z elementów sali weselnej. To właśnie ich w dużej mierze dotyczą dekoracje ślubne. Na każdym obowiązkowo powinien znaleźć się obrus, najlepiej w tym samym odcieniu bieli, co suknia świeżo upieczonej żony. Obok każdego talerza ustawiamy wizytówkę z imieniem i nazwiskiem osoby, która ma zajmować dane krzesło. Aby ułatwić gościom znalezienie swojego miejsca, możemy przygotować również tablicę powitalną z planem stołów. Pamiętajmy także o dodatkowych dekoracjach, na przykład w postaci świeżych kwiatów.

Spójność stylu

Podczas uroczystości wszystkie oczy zwrócone będą na młodą parę. Dlatego też dekoracje sali weselnej powinny w jakiś sposób korespondować z ich strojami. Żywe kwiaty, obecne w restauracji, muszą być tego samego gatunku co te, które składają się na wianek lub bukiet panny młodej. Pokrowce na krzesła z oczywistych względów nie powinny być natomiast tego samego koloru co garnitur małżonka. Całość ozdób ma być spójna. Ważną kwestią jest również oświetlenie sali. To od niego zależy, czy weselny album zapełnią niepowtarzalne fotografie.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =