Pływanie – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie to doskonała forma ćwiczeń, która może pomóc Ci schudnąć, zbudować mięśnie i poprawić ogólny stan zdrowia. Jest to również świetny sposób na rozładowanie stresu, ponieważ jest to aktywność aerobowa, która nie wymaga wiele energii.

Pływanie jest dobre dla Twojego:

Serca i płuc 

Pływanie jest ćwiczeniem aerobowym, które lepiej pracuje na serce, płuca i naczynia krwionośne niż większość innych ćwiczeń. Pomaga utrzymać silne i zdrowe serce.

Mięśni

Pływanie wzmacnia wszystkie główne grupy mięśni w Twoim ciele, w tym ręce, nogi, ramiona i plecy. Buduje również mocne kości i mięśnie poprzez zwiększenie masy mięśniowej i pomaganie im w bardziej efektywnej współpracy. Jeśli masz zapalenie stawów lub inne schorzenie, które ogranicza Twoją zdolność do ćwiczeń na lądzie, pływanie może być łatwiejsze dla Twoich stawów niż inne aktywności, takie jak chodzenie czy jazda na rowerze.

Równowagi

Woda utrzymuje znaczną część masy ciała podczas pływania, więc pomaga poprawić równowagę i koordynację – dwie umiejętności, które pogarszają się z wiekiem.

Zdrowia psychicznego

Pływalność wody zmniejsza opór podczas poruszania się w niej, co może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po urazie lub operacji osobom, które mają problemy z poruszaniem się na lądzie z powodu bólu lub osłabienia.

Jeśli chcesz mieć własne miejsce do pływania, to koniecznie sprawdź stronę internetową, aby poznać szczegóły: https://www.formafabrica.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*