Porządek w ogrodzie na zimę – jak odpowiednio zabezpieczyć przedmioty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy lato nas opuszcza i wkracza powoli jesień, jest to oznaka, że czas zająć się porządkami w ogrodzie. Każdy, kto chce się nimi cieszyć aż do wiosny, musi zakasać rękawy i przystąpić do pracy. Chodzi przy tym nie tylko o usunięcie opadłych liści i zwiędłych kwiatów. Na zewnątrz znajduje się wiele sprzętów i innych przedmiotów, które należy schować przed pojawieniem się nadmiernej wilgoci oraz pierwszych przymrozków.

Zadbaj o oczko wodne

Posiadacze oczka wodnego muszą zawczasu wyłowić rybki oraz roślinność wodną i przenieść je do akwarium. W następnej kolejności trzeba spuścić wodę, bo pozostawiona na zimę, mogłaby zamarznąć i uszkodzić konstrukcję. W samym oczku mogą się znajdować różne akcesoria na przykład pompy wspomagające natlenianie lub oczyszczanie zbiornika. Je również należy wyciągnąć i umieścić w bezpiecznym miejscu. Świetnie nadają się do tego pojemniki ze strony https://www.denoti.sklep.pl/. Na pewno pomogą one zachować porządek.

Jesienna pielęgnacja drzew owocowych

Uwagi wymagają też gałęzie drzew owocowych. Stare lub połamane trzeba usunąć, a próchniejące grube konary odciąć piłą łańcuchową. W ten sposób powstaje okazja, by zaopatrzyć się w pewną ilość drewna do kominka lub zachować je do wędzenia ryb lub mięsa. Po jesiennych porządkach może pozostać sporo różnych chwastów, kłączy i innej niepotrzebnej zieleniny. Materiał ten będzie wyśmienity do obłożenia roślin przed mrozem. Można go też włożyć do kompostownika, by na wiosnę posłużył jako ekologiczny nawóz. Daje to możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na zakupie środków chemicznych do nawożenia gruntu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*