Prysznic bezpieczeństwa – z oczomyjką, czy bez?

Prysznice bezpieczeństwa to ważny element wyposażenia w przedsiębiorstwach, w których pracownicy mają kontakt ze szkodliwymi substancjami – głównie toksycznymi, ale też żrącymi oraz łatwopalnymi. Do takich firm zaliczamy m.in. laboratoria, zakłady chemiczne i odlewnicze, huty, malarnie, chlorownie czy akumulatorownie. Najlepsze są natryski z dodatkowym elementem w postaci oczomyjki, ponieważ za ich pomocą można dokładnie oczyścić ciało i twarz. Jeśli jesteśmy zainteresowani prysznicami bezpieczeństwa z oczomyjką cena takich urządzeń wynosi od 1000 zł do 4000 zł (w zależności od marki). 

Zadbajmy o zdrowie swoich pracowników 

Przepisy BHP mówią wyraźnie, że każdy właściciel firmy zatrudniający ludzi do pracy związanej z kontaktem ze szkodliwymi substancjami musi koniecznie zamontować na terenie zakładu prysznice bezpieczeństwa, zwane też ratunkowymi. Brak takich konstrukcji wiąże się bowiem ze zwiększonym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Wyróżniamy dwa główne rodzaje pryszniców – modele z oczomyjką oraz bez. Te pierwsze są droższe, ale jednocześnie znacznie bardziej funkcjonalne. Wynika to z faktu, że pozwalają szybko i skutecznie zmyć wszelkie detergenty i pyły nie tylko z powierzchni ciała, ale również twarzy – łącznie z oczami. Oczomyjka jest zazwyczaj umieszczona na dwumetrowym i elastycznym wężu, dzięki czemu jej użytkowanie jest niezwykle wygodne. Takie urządzenie występuje w kilku wersjach – może być przeznaczone do zamontowania na ścianie, podłodze albo blacie. Zasilaczem wody jest w tym przypadku trójnik, znajdujący się w dolnej części, natomiast elementem uruchamiającym – specjalne cięgno. Dodajmy, że w sklepach są też dostępne oczomyjki przenośne, stanowiące doskonałe uzupełnienie systemu bezpieczeństwa. 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =