Przegląd gaśnic oraz ich legalizacja i konserwacja

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gaśnice to specyficzne urządzenia, jakie pozwolą nam sprawie ugasić ogień. Wpływają na zachowanie bezpieczeństwa w domu, biurze, firmie i w każdym innym obiekcie zamkniętym. W autach niezbędne są gaśnice samochodowe, jakie cały czas trzeba wozić ze sobą. Niezbędna jest systematyczna konserwacja i legalizacja, jaka jest wykonywana przez specjalistów. Czego dotyczą te usługi? Dlaczego są tak ważne? Co warto wiedzieć?

Przegląd gaśnic na wysokim poziomie

Fachowy przegląd gaśnic znajdziemy na stronie https://www.nofire.pl/przeglady-gasnic-warszawa. Przepisy prawne jasno wskazują, że urządzenie przeciwpożarowe musi być regularnie konserwowane i legalizowane. Częstotliwość tych czynności jest określona w instrukcji obsługi sprzętu. Zazwyczaj przegląd odbywa się raz w roku. Przepisy są zawarte w rozporządzeniu MSWiA z 2010 roku o ochronie przeciwpożarowej. 

Przegląd gaśnic to zadanie dla specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Gaśnice to jedne z najczęściej spotykanych urządzeń w wielu obiektach. Ich systematyczna kontrola da nam pewność, że w razie zagrożenia sprzęt zadziała sprawnie i bez zarzutu. W czasie konserwacji sprawdzane są wszelkie najważniejsze elementy i stan techniczny gaśnicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*