Psycholog młodzieżowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres dojrzewania to czas wielkich zmian emocjonalnych i fizycznych. Okres nastoletni jest kluczowy dla rozwoju jednostki, jak i społeczeństwa. Są to lata, w których młodzi ludzie stają się bardziej niezależni, zaczynają wyrabiać sobie własne zdanie w sprawach, które kiedyś były dyktowane przez rodziców i nauczycieli, uczą się podejmować samodzielne decyzje.

Okres dojrzewania to trudny czas

Okres dojrzewania to także czas, w którym może pojawić się wiele problemów emocjonalnych. Dorastając, nastolatki mogą doświadczać trudności w relacjach z innymi ludźmi, w zrozumieniu własnych uczuć lub w nadaniu sensu otaczającemu je światu. Mogą czuć się niepewnie w związku z obrazem własnego ciała lub swoimi umiejętnościami w pewnych dziedzinach, takich jak sport czy praca w szkole. Czasami mogą odczuwać złość i nie być w stanie odpowiednio kontrolować swojego gniewu.

Kiedy udać się do specjalisty?

Problemy te mogą powodować u nastolatków duży niepokój i zmartwienie, ale istnieje wiele rozwiązań dostępnych dla tej grupy wiekowej. Psychologowie nastolatków pomagają dzieciom w radzeniu sobie z tymi problemami, zapewniając im usługi terapeutyczne, takie jak indywidualne sesje doradcze lub sesje terapii grupowej, podczas których mogą mówić o swoich problemach otwarcie, bez obawy przed osądem ze strony innych osób w otoczeniu grupy.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-mlodziezowy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*