Remontujemy mieszkanie, jak zaplanować nowy wystrój?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własne mieszkanie to chyba marzenia każdego z nas. Gdy już mamy klucz do swoich czterech kątów nieunikniony jest remont, który wiąże się z szeregiem wyzwań. Od czego zacząć, aby zmieścić się w budżecie? Jak zaplanować nowy wystrój? Z pewnością te i wiele innych dylematów towarzyszy osobom, które planują w najbliższym czasie remont mieszkania. Aby nieco ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Sprawny remont — najważniejsze kroki

Chociaż to, jak przebiega remont mieszkania, zależy od wielu czynników, warto wskazać trzy kroki, które pozwolą zaplanować nowy wystrój.

  • Krok I — Określ budżet.

Zanim zaczniemy planować i kupować nowe meble, czy płytki podłogowe, konieczny będzie budżet, który pozwoli nam określić, na co tak naprawdę możemy sobie pozwolić. Warto zawyżyć niektóre ceny, aby później się nie rozczarować.

  • Krok II — Rozważ zakupy online.

Wiele produktów, które dostępne są w sklepach stacjonarnych, możemy znaleźć w internecie. Często zdarza się, że ich ceny są o wiele niższe, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe środki. Cegła klinkierowana ręcznie, obrazy, świeczki, fototapety, meble — praktycznie każdą rzecz dostaniemy w sieci, dlatego warto porównać ceny.

  • Krok III — Spójny wystrój

Nowoczesny wygląd to często określony styl. Jeżeli nie wiem dokładnie, w którym kierunku podążać, warto przejrzeć katalogi ze sklepów wnętrzarskich oraz blogi i strony internetowe z inspiracjami. To z pewnością pomoże wybrać odpowiednie meble. Jeżeli mamy ograniczony budżet, warto zastanowić się nad przemalowaniem starych mebli. To w ostatnim czasie niezwykle popularne działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*