Rozwód – jak postępować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to trudny proces i ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać, gdy przez niego przechodzisz.

Oto lista krok po kroku jak się rozwieść:

Czy na pewno rozwód?

Zdecyduj czy chcesz się rozwieść czy nie. To może wydawać się oczywiste, ale ważne jest, aby być jasnym i zdecydowanym co do swoich intencji. Musisz być pewien, że chcesz zakończyć swoje małżeństwo, zanim rozpoczniesz proces rozwodowy.

Uzyskanie rozwodu

Porozmawiaj ze swoim partnerem o uzyskaniu rozwodu. Jeśli są skłonni się zgodzić, wtedy ułatwi to sprawy dla was obojga w dłuższej perspektywie. Pomocne dla obojga może być skorzystanie z porady prawnej w tym momencie, aby wyjaśnić dokładnie, co się stanie, jeśli zdecydujecie się na rozwód.

Kontakt z adwokatem

Należy skontaktować się z adwokatem specjalizującym się w prawie rodzinnym, który bierze sprawy rozwodowe Opole jako miasto posiada sporo doświadczonych adwokatów. Następnie zapytać go o koszty związane z uzyskaniem rozwodu oraz o to, jakie formalności należy wcześniej wypełnić. Powinien on również udzielić informacji na temat tego, ile czasu zajmie rozpatrzenie Państwa sprawy przez sądy (zależy to od tego, jak bardzo skomplikowana jest Państwa sprawa).

Świadomość o wydatkach i dzieciach

Należy upewnić się, że oboje macie pojęcie o tym, co się stanie, jeśli się rozwiedziecie. Powinniście oboje zgodzić się co do tego, kto otrzyma opiekę nad ewentualnymi dziećmi, alimenty i płatności za dzieci. Należy również zdecydować, kto będzie odpowiedzialny za wydatki domowe, takie jak czynsz lub opłaty hipoteczne, rachunki za media i koszty żywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*