Systemy wentylacji w domu – jakie są typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy wentylacji w domu są niezbędne dla zdrowej jakości powietrza w pomieszczeniach. Systemy wentylacji pomagają usunąć zużyte powietrze z domu, zastępując je świeżym, czystym. Istnieje wiele różnych rodzajów systemów wentylacyjnych, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Oto kilka najczęściej używanych typów systemów wentylacyjnych:

System wentylacji mechanicznej 

System ten wykorzystuje silnik do wciągania powietrza zewnętrznego i wypychania zużytego powietrza w pomieszczeniach. Mechaniczne systemy wentylacji mogą być zainstalowane na istniejącym piecu lub centralnym klimatyzatorze, lub jako oddzielne urządzenie. Są one często instalowane w domach, które mają słabą izolację lub nieszczelne okna lub drzwi, aby pomóc w utrzymaniu komfortowej temperatury przez cały rok. Sprawdzają się również w przypadku zagrożenia pożarowego ze względu na ich zdolność do natychmiastowego usuwania dymu z domu (mogą być również wykorzystywane jako część planu bezpieczeństwa pożarowego). Wentylatory mechaniczne mogą być głośne i drogie w eksploatacji, ale nie wymagają zasilania elektrycznego i są bardzo niezawodne.

System wentylacji elektrycznej 

Wentylatory elektryczne wykorzystują energię elektryczną do zasysania powietrza z zewnątrz przez wlot i filtrowania go przed wypuszczeniem do wnętrza domu przez otwory wentylacyjne zainstalowane w pobliżu okien lub drzwi; w razie potrzeby wentylatory elektryczne można również skierować do określonych pomieszczeń.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej informacji, to sprawdź stronę: https://www.komeno.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*