Wybór rolet na okna dachowe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór rolet może nam zabrać sporo czasu, zwłaszcza jeśli zależy nam na jak najbardziej optymalnym dobraniu ich do danego wnętrza. Nie inaczej sprawa ma się z roletami na okna dachowe, które wymagają od nich dodatkowych form zabezpieczeń. Roleta w takim oknie musi bowiem do niego całościowo przylegać – szyba znajduje się pod kątem, dlatego bez specjalistycznego mechanizmu opadłaby ona poziomo.

Na rynku rolet dachowych dostępny jest ich zróżnicowany wybór. Jednym z bardziej popularniejszych modeli w naszym kraju są rolety plisowane, które dzięki małej powierzchni którą zajmują po złożeniu są niezwykle funkcjonalne. Zbudowane są ze specjalnych tkanin chroniących pomieszczenie przed promieniami słonecznymi – wybierać możemy pomiędzy standardowymi tkaninami refleksyjnymi lub całkowicie zaciemniającymi. Poza tym, są niezwykle wygodne w użyciu, ich regulacja nie nastręcza większych trudności, a montaż jak i demontaż przebiega bardzo sprawnie. W porównaniu do rolet wewnętrznych czy rolet dzień noc są dużo lżejsze i mniejsze, dzięki czemu nie zwracają na siebie zbytniej uwagi.

Plisy są interesujące również z innych względów, bowiem posiadają one szerokie możliwości pod względem dobrania stylowych i modnych przesłon, które będą mogły pełnić funkcje dekoracyjne. Nie należą też do grupy najdroższych rolet, toteż ich przystępna cena przesądza o ich niezmiennej popularności.

Natomiast, jeśli interesuje nas bardziej optymalne i dokładne regulowanie rolet, to warto zastanowić się nad roletami dachowymi dzień noc. Zbudowane z charakterystycznych pasów tkanin pozwolą nam na całkowite zaciemnienie pomieszczenia lub dopuszczenie do niego rozproszonych promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrze zyska na jasności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*