Z jakimi kosztami wiąże się nadanie paczki za granicę?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości wysłania paczki za granicę. Taką usługę oferuje spora ilość polskich i zagranicznych firm. Chcąc mieć pewność, że żadne opłaty nie zostaną naliczone w trakcie transportu przesyłki, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi cennika.

Opłaty celne – w których państwach są one doliczane do kosztów przesyłki?

Chcąc wysłać paczkę za granicę, musisz upewnić się, czy odbiorca nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami związanymi z cłem. Opłaty tego typu często są naliczane do przesyłek wysyłanych do Chin. O tym, czy paczka, którą przygotowujesz do nagania za granicę, będzie obciążona opłatą celną, możesz przekonać się, zerkając na cennik DHL. Ta firma kurierska oferuje bardzo rzetelne usługi.

Różne sposoby nadawania paczek za granicę i związane z nimi opłaty

W zależności od tego, na jaki rodzaj przesyłki się zdecydujesz, zapłacisz mniejszą lub większą kwotę. Zdarza się, że paczki dostarczane drogą powietrzną są obciążone dodatkową opłatą klimatyczną, mającą rekompensować ślad węglowy powstający w czasie transportu przesyłki. Inne ceny będą oferowane na przesyłki wysyłane drogą lądową lub morską. Ciekawą alternatywą dla standardowego odbierania przesyłki od kuriera, jest możliwość udania się do kiosku Ruch, o czym możesz przeczytać na następującej stronie internetowej https://www.kurierovo.pl/firmy-kurierskie/paczka-w-ruchu. Niezależnie od tego, w której części Polski i w jakim województwie mieszkasz, z pewnością uda Ci się nadać przesyłkę – kioski Ruch są zlokalizowane na terenie całego kraju.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 13 =