Atrakcje na Słowacji – miejsca i zabytki

Słowacja to niewielki kraj graniczący z Polską od południa. Kojarzy się on przede wszystkim z zimowym szaleństwem w Tatrach, ale warto odwiedzić go również w okresie wiosennym lub letnim. Oferuje bowiem mnóstwo miejsc interesujących pod względem turystycznym oraz liczne, nierzadko unikatowe zabytki architektoniczne. Z ofertą organizacji kameralnych, kilkudniowych wypraw na piękną Słowację można zapoznać się na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/slowacja/.

Dziewicza przyroda na wyciągnięcie ręki

Wybierając się na Słowację, z pewnością należy w pierwszej kolejności zwiedzić Bratysławę, czyli stolicę kraju. Położona jest w niezwykle malowniczej okolicy – nad rzeką Dunaj i u podnóża Małych Karpat. Zobaczymy tam choćby oryginalnie wyglądający kościół św. Elżbiety, urokliwą starówkę z mnóstwem restauracji i kawiarenek, majestatyczny zamek Hrad, obserwatorium UFO, katedrę św. Marcina czy cmentarz wojenny Slavin.

Na uwagę zasługują również inne miasta – zwłaszcza Koszyce (z ulicą Rzemiosł i Kulturparkiem), Lewocza (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO) oraz Bardejov (z zabytkowym rynkiem obfitującym w pastelowe kamieniczki). Warto ponadto poświęcić co najmniej dwa dni na zwiedzanie Parku Narodowego Słowacki Raj, który słynie z pięknych, wysokich wąwozów, zapierających dech w piersiach widoków i rwących rzek. Pozostałe godne polecenia atrakcje to: ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica, Jaskinia Demianowska, pasmo górskie Mała Fatra, Zamek Spiski, Tatralandia (kompleks kilkunastu basenów termalnych i zjeżdżalni), kościół artykularny w Kieżmarku i ruiny zamku Devin.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − sześć =