Cera sucha – jak ją pielęgnować?

Cera sucha jest zmorą wielu osób, zwłaszcza w zimie. Objawia się nieprzyjemnymi podrażnieniami, zaczerwienieniem i swędzeniem, może z pewnością może uprzykrzyć życie. Istnieją jednak pewne sposoby na to, by skóra taka była odpowiednio nawilżona i zdrowa.

Kilka ważnych zasad, do których warto się stosować przy pielęgnacji

Przede wszystkim, należy powstrzymywać się od drapania, które może pogorszyć stan skóry i prowadzić do infekcji. Poza tym skuteczne może być ograniczenie kontaktu z wodą. To, co szkodzi cerze suchej to długie, gorące prysznice i kąpiele. Do mycia skóry warto używać delikatnych kosmetyków o dobrym składzie.

Podstawą pielęgnacji suchej skóry jest nawilżanie. Wybór odpowiednich produktów może być ciężki, jednak dermatolodzy polecają specyfiki, które posiadają w swoim składzie ceramidy. Te naturalne cząsteczki zawierające kwasy tłuszczowe, z powodzeniem nawilżą wysuszoną cerę. Lepszym wyborem będzie maść lub krem zamiast emulsji w płynie, które są mniej gęste i zawierają mniej dobroczynnych składników.

Etap usuwania makijażu jest bardzo istotny i niezbędny do tego, by zachować ładny wygląd skóry. Nie powinien być pominięty przez żadną kobietę. Osoby zmagające się z cerą suchą powinny stosować kosmetyki o aksamitnej konsystencji, dającej uczucie komfortu, takie jak np. ze strony https://dermakrem.pl/97-cera-sucha-i-bardzo-sucha. Bez problemu taki specyfik można usunąć wacikiem lub chusteczką, bez nadmiernego pocierania i podrażniania. Ważne jest, by unikać środków, które trzeba spłukiwać wodą, gdyż może to działać drażniąco.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 4 =