Najbardziej przydatne kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji paznokci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane paznokcie to marzenie wielu osób. Na szczęście można je łatwo spełnić. Tak naprawdę wystarczy mieć odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji dłoni i paznokci, aby te zawsze wyglądały dobrze. Niekoniecznie trzeba malować paznokcie lakierem, choć może to być pomocne, aby ukryć przebarwienia płytki czy inne zniszczenia. Podstawą powinno być nadanie kształtu paznokciom, wycięcie skórek i nawilżanie. Na ładnych i modnych paznokciach sam manicure też utrzyma się lepiej.

Co warto mieć w kosmetyczce?

Podstawą powinna być pielęgnacja. A zatem powinniśmy mieć choćby Victoria Vynn balsam do rąk, który będzie pielęgnował dłonie i paznokcie. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie i odżywianie zarówno skóry, jak i płytki paznokcia. Oprócz tego warto mieć też peeling. Można wykorzystać specjalnie skomponowane peelingi do dłoni lub po prostu użyć peelingu do ciała. Taki zabieg warto robić choć raz na tydzień, a po nim nałożyć balsam lub maskę do rąk.

Niezbędne w pielęgnacji są też różnego rodzaju akcesoria. Przede wszystkim cążki, którymi można regulować długość paznokci, jak i pilnik, którym również można nadać im kształt. Do zdobienia paznokci przydatne będą też elementy, które można kupić tutaj https://sklep.ileopard.pl/produkty/maniciure/nail-art/zdobienia-do-paznokci-victoria-vynn,2,10365. Są to choćby drewniane patyczki, którymi możemy zarówno odsunąć skórki, jak i namalować dekoracje. Oczywiście zawsze przydatne będą pędzelki, które sprawdzą się na dwa sposoby – do nakładania pielęgnacyjnych olejów, ale też do malowania wzorów z lakieru na paznokciach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*