Gdzie szukać informacji o licytacjach komorniczych?

Licytacje komornicze to znakomity sposób na zakup różnych ruchomości (np. pralek, samochodów, telewizorów) oraz nieruchomości (m.in. domów, lokali użytkowych, gruntów) za stosunkowo niewielkie pieniądze. Mimo to nadal niewiele osób bierze w nich udział, a powodem takiego stanu rzeczy jest powszechna niewiedza na temat miejsc, gdzie się odbywają. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się licytacje komornicze mieszkań w Piasecznie, więc warto wymienić kilka punktów, w których można się czegoś bliżej dowiedzieć na ich temat.

Tablica ogłoszeń w sądach to tylko jedno z miejsc

Zdecydowanie największym problemem ze znalezieniem licytacji organizowanych przez komornika jest to, że informacje o nich pojawiają się zazwyczaj na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem i to głównie na tablicach ogłoszeń w sądach oraz w urzędach gminy. A są to miejsca, które odwiedzają nieliczne osoby. Jeśli nie jesteśmy zbyt częstymi bywalcami tych instytucji, a mimo to chcemy znać aktualne dane na temat odbywających się licytacji, powinniśmy regularnie wchodzić na serwis internetowy Krajowej Rady Komorniczej lub na strony konkretnych komorników.

Ponadto, ci ostatni bardzo często ogłaszają planowane licytacje w lokalnych dziennikach (zwłaszcza tych bardzo poczytnych) lub regionalnych tygodnikach tematycznych. Najrzadziej informacje o aukcjach pojawiają się natomiast w radiu i telewizji, ponieważ wymaga to od wierzyciela albo dłużnika pokrycia kosztów publikacji, które są dosyć wysokie. Jeśli chodzi o licytacje komornicze Piaseczno jest miastem, w którym odbywają się one dosyć często. Mogą w nich uczestniczyć osoby pełnoletnie, nie połączone więzami pokrewieństwa z dłużnikiem i komornikiem, które uiściły rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy tzw. oszacowania.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + czternaście =