Jakie są rodzaje domowych systemów alarmowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów domowych systemów alarmowych. Możesz wybrać system, który zapewni Ci największą ochronę za Twoje pieniądze, lub możesz wybrać system, który ma tylko funkcje, których potrzebujesz. 

Rodzaj systemu alarmowego, który wybierzesz, będzie zależał od Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli mieszkasz na wsi, to prawdopodobnie nie potrzebujesz alarmu przeciwwłamaniowego, który może wykryć ruch lub stłuczenie szkła. Jeśli jednak mieszkasz w mieście, może to być ważna cecha, której należy szukać w domowym systemie alarmowym.

Systemy monitorowane

Kupując system monitorowany, płacisz miesięczną opłatę za monitorowanie alarmu przez firmę ochroniarską. Jeśli zadzwonisz do firmy w przypadku alarmu, wyśle ona do Twojego domu policję lub prywatnego ochroniarza. Ten rodzaj systemu jest idealny, jeśli chcesz mieć pewność, że ktoś zareaguje, gdy w Twoim domu włączy się alarm.

Systemy niemonitorowane

System niemonitorowany nie wymaga żadnych opłat miesięcznych i nie łączy się z żadną centralną stacją monitorowania. Zamiast tego jest zaprojektowany tak, aby wysyłać alarm bezpośrednio do telefonu lub komputera po aktywacji przez intruza lub pożar. Systemy niemonitorowane są tańsze niż ich monitorowane odpowiedniki, ale nadal zapewniają podstawową ochronę domu i bliskich w nagłych przypadkach.

Jeśli jesteś zainteresowany odpowiednim systemem, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/monitoring-i-instalacje-alarmowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*