Sprzedaż włosów – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż włosów jest legalna i oprócz możliwości zarobku pozwala pomóc osobom mającym problemy z łysieniem oraz rzadkimi i cienkimi włosami. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może pozwolić sobie na sprzedaż swoich włosów. Skupowane są bowiem jedynie zadbane, niezniszczone włosy o odpowiedniej długości. Zazwyczaj jest to minimum dwadzieścia centymetrów.

Jak sprzedać włosy?

Największą popularnością cieszą się włosy w naturalnym kolorze, które nigdy nie były farbowane. Jeszcze przed wyceną są one dokładnie badane za pomocą sprzętu komputerowego. Analizę taką przeprowadza fryzjer lub perukarz. Włosy muszą być w idealnym stanie, bez rozdwojonych i zniszczonych końcówek. Skupem włosów zajmują się niektóre salony fryzjerskie oraz firmy specjalizujące się w produkcji peruk. Wiele osób zastanawia się, za ile można sprzedać włosy. Najczęściej spotkać się można z ceną za kilogram włosów, która uzależniona jest od ich długości.

Sprzedaż włosów to sposób na zarobek wynoszący nawet kilka tysięcy, ale trzeba pamiętać, że wiąże się z koniecznością dbania o włosy. Największą uwagę firmy skupujące kosmyki zwracają na to, czy są one nawilżone i jędrne. Muszą one być myte właściwymi szamponami oraz pielęgnowane przy użyciu masek oraz odżywek. Bardzo ważne jest także regularne podcinanie końcówek i rozczesywanie ich. Przed podjęciem decyzji o sprzedaży włosów warto wcześniej skontaktować się z konkretną firmą i dowiedzieć się, jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, aby móc wziąć udział w takiej transakcji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*