Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamerzysty na wesele

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Film ze ślubu oraz wesela to dla każdej pary młodej znakomita pamiątka, pozwalająca po wielu latach z dumą wracać do tej wspaniałej uroczystości. Z tego względu niezwykle ważnym zadaniem jest wybór właściwego kamerzysty. Powinien on przede wszystkim znać się na swoim fachu do tego stopnia, aby wszystkie ujęcia były stabilne i odpowiednio naświetlone. Jeśli szukamy specjalisty z prawdziwego zdarzenia, koniecznie zapoznajmy się z ofertą tego studia fotograficznego: https://studiostyl.net/oferta.

Cena za usługę ma znaczenie drugorzędne 

Kamerzysty na wesele najlepiej zacząć szukać od razu po ustaleniu daty ślubu i znalezieniu sali. Taka osoba musi bezwzględnie posiadać licencję, czyli specjalne zezwolenie na filmowanie miejsc sakralnych (jest ono wydawane przez Kurię). Oprócz tego niezwykle duże znaczenie ma portfolio, ponieważ potwierdza umiejętności. W trakcie oglądania wybranych filmów danego fachowca zwracajmy szczególną uwagę na:

  • stabilność ujęć – nie powinny być w żadnym stopniu poruszone
  • kolory – pożądane są żywe i głęboko nasycone
  • dźwięk – głosy muszą być bardzo dobrze słyszalne i zrozumiałe, bez tzw. pogłosu 
  • oświetlenie – twarze w pełni rozpoznawalne i bez wypaleń (jasnych płaszczyzn powstałych wskutek zbyt silnego światła słonecznego albo reflektorowego)

Po zweryfikowaniu tych elementów zainteresujmy się ceną za usługę filmowania. Pamiętajmy o tym, że wysokiej klasy specjaliści nie są najtańsi, ale jednocześnie gwarantują, że będziemy usatysfakcjonowani z rezultatów ich pracy. Na koniec sprawdźmy, jakim sprzętem dysponuje wybrany przez nas operator. Musi to być przede wszystkim kamera rejestrująca obraz w rozdzielczości Full HD, ale też różne statywy i mikrofony. Jeśli interesuje nas rzetelny i doświadczony kamerzysta na wesele kielce są miastem, w którym znajdziemy go bez większego problemu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*