Ubieranie się adekwatnie do pogody – dlaczego jest to aż tak istotne?

Kto z nas jako dziecko nie marudził, gdy przed wyjściem na podwórko na uszy wciskano mu wełnianą czapkę? Jako dorosłe osoby sami dbamy o to, by ubierać się adekwatnie do pogody. Czy zdajemy sobie jednak w pełni sprawę z tego, dlaczego jest to tak ważne?

Nie za zimno

Uporczywy katar, irytujące drapanie w gardle, wysoka gorączka – to tylko niektóre symptomy choroby. Sprawiają one, że wielu z nas jak ognia unika przeziębienia. Nie ma się co dziwić. Jej objawy są niezwykle irytujące i znacznie obniżają naszą wydajność. A nie każdy z nas może pozwolić sobie na przechorowanie przeziębienia w domu, pod kołderką. Aby uniknąć przeziębienia, warto zadbać o odpowiednią garderobę, Kurtki damskie puchowe, długie, ciepłe męskie płaszcze, czy wreszcie nieprzemakalne obuwie to podstawa w czasie deszczowych jesiennych oraz mroźnych zimowych dni.

Ale i nie za ciepło

Nie tylko mróz może mocno zaszkodzić naszemu organizmowi. Równie groźne bywają skutki jego przegrzania. Często prowadzi ono do odwodnienia, którego konsekwencją może być nawet omdlenie. Sytuacje takie mają miejsce nie tylko w czasie upału. Podobny efekt uzyskamy, jeśli postawimy na zbyt ciepłą garderobę w chłodne dni. Dlatego też, gdy lato ustępuje miejsca jesieni, warto przypomnieć sobie rady babci i ubierać się na cebulkę. Dobrze jest stawiać na naturalne materiały, a także wyposażyć się w te ubrania, które zostały zaprojektowane z myślą, o zmieniających się warunkach atmosferycznych. Dzięki odpowiednio skompletowanej garderobie pogoda nie będzie nam utrudniać życia, a my będziemy mogli skupić się na tym, co dla nas ważne.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 4 =