Rośliny ozdobne do ogrodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to znakomite miejsce do wypoczynku, dlatego wiele osób decyduje się na jego stworzenie obok domu jednorodzinnego. Posiadając tego rodzaju przestrzeń, warto posadzić na niej liczne rośliny ozdobne – zwłaszcza gatunki o barwnych liściach i efektownych kwiatach. W znacznym stopniu wzbogacą one bowiem walory wizualne ogrodu. Godne polecenia są m.in. hortensje drzewiaste ze wspaniałymi kwiatami w kolorze białym, które są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i bardzo dobrze radzą sobie w naszej strefie klimatycznej. 

Krzewy i byliny całoroczne to strzał w dziesiątkę

Wybierając rośliny ozdobne do ogrodu, w pierwszej kolejności zaleca się zakup wieloletnich krzewów dekoracyjnych. Zaliczamy do nich choćby porzeczkę krwistą wyróżniającą się różowoczerwonymi kwiatami, kalinę koreańską o śnieżnobiałym i kulistym kwiatostanie, bez lilak doskonale znoszący suszę, piwonię krzewiastą z wielkimi kwiatami o średnicy nawet do 20 cm, jaśminowiec wonny o wspaniałym zapachu, a także hortensję bukietową oraz krzewuszkę cudowną. Wysokość wszystkich wymienionych roślin nie przekracza 2,5 m, w związku z czym nie zajmą zbyt wiele miejsca

Oczywiście oprócz krzewów w każdym ogrodzie musi się znaleźć przynajmniej kilka gatunków drzew ozdobnych. W tej kategorii prym wiedzie m.in. klon palmowy, miłorząb chiński, jabłoń, bukszpan wiecznie zielony, wierzba babilońska, wiśnia piłkowana, judaszowiec kanadyjski czy tulipanowiec. Dodajmy, że znakomicie sprawdzą się też rozmaite rośliny płożące, charakteryzujące się długimi, pokładającymi się po ziemi pędami. Mowa tutaj np. o berberysie, irdze rozkrzewionej, dereniu kanadyjskim, szczodrzeńcu, golterii rozesłanej, barwinku pospolitym i janowcu lidyjskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*