O czym nie należy zapominać umeblowując mieszkanie?

Umeblowanie świeżo wyremontowanego mieszkania to niemałe wyzwanie. Trzeba dokładnie przemyśleć, ile miejsca w szafach będziemy potrzebować, gdzie będziemy trzymać rzeczy rzadko używane, a gdzie dostęp musi być łatwy i szybki. Jednocześnie musimy meble dopasować do już zaplanowanego wystroju wnętrza, a — jako że jest to wydatek na lata — także przewidzieć, jakie zmiany mogą zajść w naszym życiu w niedalekiej przyszłości. Jak się do tego zabrać, by efekt był satysfakcjonujący?

Urządzanie mieszkania — o czym pamiętać?

Podczas urządzania przedpokoju, pamiętajmy, że to najczęściej tu możemy sobie pozwolić na dużą szafę, w której najwyższych półkach schowamy wyciągany kilka razy do roku materac czy śpiwór, zmieścimy zimowe kurtki czy mnóstwo par butów. Możemy wykonać meble na wymiar, by mieć absolutną pewność, że będą idealnie pasować do metrażu i naszej wizji, jednak szeroki wybór gotowych szaf do przedpokoju pozwoli nam wybrać model równie dobrze dopasowany do potrzeb. W funkcjonalnym przedpokoju nie może także zabraknąć dużego lustra czy półki bądź małej szafki na klucze, a także wycieraczki, na której goście i domownicy będą mogli pozostawić mokre, ociekające błotem buty.

Łazienka natomiast stwarza odrębne problemy — często jest dość mała i połączona z toaletą, przez co trudno w niej wygospodarować przestrzeń na półki, szafki i inne schowki. Wśród kompletów mebli łazienkowych poszukujmy takich, w których skład wchodzi duża ilość szafek wiszących, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce na podłodze i zyskamy więcej swobody. Warto zaopatrzyć się w szafkę z lustrem na frontowych drzwiach — w ten sposób połączymy dwa w jednym, jednocześnie zawieszając na ścianie użyteczny schowek i niezbędne lustro.

Przy urządzaniu mieszkania kierujmy się przede wszystkim własną wygodą. Czasem warto iść na ustępstwa i nawet wybrać meble może nieco mniej efektowne, ale za to praktyczne i trwałe.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − dwa =