Gdzie musi być podłączone szambo?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona środowiska ma wpływ na wymogi dotyczące kanalizacji w obiektach przemysłowych i budynkach mieszkalnych. Jeżeli występuje sieć służąca odprowadzeniu nieczystości, to wystarczy podłączyć instalacje wewnętrzna budynku przez odpowiednie kinety i studzienki rewizyjne. Wiele samorządów jednak nie ma takich możliwości i nieczystości są gromadzone w zbiornikach szczelnych umieszczonych na terenie posesji.

Przy planowaniu takiej inwestycji można zasięgnąć informacji o szambie betonowym. Zbiorniki są doskonałą alternatywą dla tych wykonywanych z tworzyw sztucznych. Beton jest materiałem trwałym i odpornym na przemarzanie. W zależności od potrzeb pojemność szamba jest dostosowana do ilości osób użytkujących budynek. W ten sposób można zmniejszyć koszty obsługi przez firmy asenizacyjne.

Nowoczesne zbiorniki betonowe w kanalizacji budynków

Podłączenie zbiornika betonowego do instalacji ściekowej wykonywane jest za pomocą standardowych rur kanalizacyjnych. Dzięki temu szczelność zachowana jest na całym odcinku pomiędzy budynkiem a zbiornikiem betonowym. W ekologicznym szambie betonowym wielokomorowym dzięki przegrodom można zastosować bakterie rozkładające materię organiczną. Tak wykonana instalacja będzie służyła do odbioru nieczystości zgodnie z wymaganiami prawa lokalnego o ochronie środowiska. Dodatkowo może ona służyć do wypuszczania zutylizowanych przez mikroorganizmy ścieków bezpośrednio do gruntu przez pole filtracyjne. Często takie rozwiązania stosowane są na wsi i osiedlach podmiejskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*