Smycz czy szelki dla psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór pomiędzy szelkami a smyczą z obrożą jest nieoczywisty i powinniśmy go dokładnie przemyśleć. Musimy uwzględnić przede wszystkim masę, wiek, rasę, a także charakter naszego psa. Należy również przemyśleć czy planujemy zabierać czworonoga tylko na spacery, czy również na treningi.

Czy szelki są dobrym rozwiązaniem dla szczeniąt?

Jeśli posiadamy szczenię lepiej nie decydować się na szelki. Mogą one przystosować się do wykształcenia niewłaściwej postawy, a nawet uszkodzenia żeber. Tutaj bezpieczniejszą opcją będzie smycz z obrożą. Dzięki temu łatwiej nauczymy pieska chodzić na smyczy i łatwiej nad nim zapanujemy.

Jaki wariant wybrać dla starszych psów?

Dla starszych psów zdecydowanie lepiej sprawdzą się szelki. Jest to również bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ chroni tchawicę u starszych czworonogów. Obroża może ją znacznie uszkodzić, a leczenie jest dość skomplikowane.

Uprząż zawsze powinniśmy dostosowywać do charakteru naszego czworonoga. Szelki dla psa są idealne jeśli potrafi on ładnie chodzić na smyczy i są spokojne. Dla psów o większym temperamencie oraz agresywnych lepsza będzie smycz z obrożą. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem jest smycz flexi. Dzieje się tak dlatego, że zapewnia ona większą swobodę ruchu naszemu czworonogowi.

Jeśli chodzi o szelki powinniśmy dostosować ich szerokość do rozmiaru psa. Ponadto należy zachować odpowiednią przestrzeń pomiędzy szyją a uprzężą. Nie może być ona ani za mała, ani za duża. Najlepiej jeśli mieszczą się w niej dwa palce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*