Jakie są zasady bezpieczeństwa podczas polowania i jakie sprzęty i akcesoria mogą nam pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiaj polowanie jest nadal ważną częścią wielu kultur i jest to również świetny sposób na zdobycie ćwiczeń i spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Kiedy polujesz, istnieją pewne zasady bezpieczeństwa, których musisz przestrzegać. Zasady te mogą pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa Tobie i Twojej partii podczas pobytu na wolności.

Noś jasną odzież

Zawsze noś jasną odzież podczas polowania, aby być łatwym do zauważenia przez innych myśliwych lub strażników gier. Dla zwiększenia widoczności noś pomarańczowe czapki i kamizelki. Ciuchy na polowanie znajdziesz w sklepie Kolba.

Nie strzelaj w kierunku innej osoby

Nigdy nie strzelaj w kierunku innej osoby lub w kierunku obszaru, na którym ktoś mógłby stać. Upewnij się, że masz zaplanowaną drogę ucieczki na wypadek, gdyby zwierzę zaatakowało Ciebie lub inny myśliwy został ranny. Jeśli usłyszysz, że ktoś krzyczy „stop”, natychmiast się zatrzymaj i poczekaj, aż ktoś da Ci sygnał, zanim ruszysz ponownie. Jeśli nadal nie jesteś pewien, co zrobić w niebezpiecznej sytuacji, krzyknij „Stop!” i w miarę możliwości zadawaj pytania później (na przykład „Czy za mną są jacyś myśliwi?”).

Sprawdź ograniczenia i zakazy

Zawsze sprawdzaj z lokalnymi władzami przed udaniem się na polowanie w pobliżu zaludnionych obszarów, ponieważ mogą istnieć ograniczenia dotyczące niektórych rodzajów broni lub amunicji, które mogą być używane w tych obszarach ze względu na względy bezpieczeństwa (na przykład, nie wnoś karabinu do punktu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku!).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*